ANTALYA VALİLİĞİ TARAFINDAN VATANDAŞLARIN SORUNLARININ TESPİTİ VE ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK OLARAK DÜZENLENEN ‘MUHTARLAR TOPLANTISI’ KUMKÖY BEACH RESORT HOTEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
Antalya Valiliği tarafından halkın sorunlarının tespiti ve çözümü amacıyla düzenlenen ‘Muhtarlar Toplantısı’ Kumköy Beach Resort Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, Gündoğmuş Kaymakamı Nursel KARAHAN, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen ENÇ ÖZDOĞAN ve İbrahim AYDIN, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SÖZEN, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet ÖZEREN, ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim KURT, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah ERÇİN, Antalya il kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, Manavgat ve Günoğmuş ilçeleri kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri ile 106’sı Manavgat ve 29’u Gündoğmuş olmak üzere toplam 135 mahalle muhtarı katıldı.

İki bölüm halinde yapılan toplantının birinci bölümünde toplantının açılış konuşmasını takiben Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SÖZEN, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, Antalya Valisi Münir KARALOĞLU ve Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU konuşma yaptı. Toplantının ikinci bölümünde ise Antalya Valisi Münir KARALOĞLU’nun başkanlığında oluşturulan masada Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, Gündoğmuş Kaymakamı Nursel KARAHAN, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen ENÇ ÖZDOĞAN ve İbrahim AYDIN, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SÖZEN, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet ÖZEREN, ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim KURT ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah ERÇİN, Manavgat ve Gündoğmuşlu muhtarların şikayet ve sorunlarını dinledi.

YATIRIM MÜJDESİ

Toplantıdaki konuşmasında, Manavgat ve Gündoğmuş yatırımları hakkında da bilgi veren Bakan ÇAVUŞOĞLU, “Manavgat’a yeni 500 yataklı Devlet Hastanesi yapıyoruz. Son günlerde Manavgat’a cezaevi yapılır mı tartışması var. Cezaevi Ilıcanın arkasına yapılacak. Alanya Mahmutlarda yapıldı. Akseki’ye açık cezaevi yapılacak. Cezaevi turizmi engellemez. Alanya’ya sorun cezaevi turizmi engelliyor mu? Turizmi bizden daha iyi bilen var mı? Türkiye’de turizme bizden daha çok önem veren oldu mu? Türkiye’de turizmin gelişmesi için bizden daha fazla çaba sarf eden, çalışan ve hassas olan oldu mu? Rakamlar ortada. Bu yıl rekor bekliyoruz biz bu konularda hassasız. Manavgat’a bir devlet üniversitesi kuruyoruz. Antalya’ya yeni 10 tane üniversite kuracağız. Antalya’da toplamda 700 bin ile 1 milyon arasında öğrenci olacak. Şuan 5 tane üniversite var bir iki tanesinde sıkıntılar var. Gündoğmuş'a yeni hastane açtık. Ayrıca Gündoğmuş’a yüksekokul da açıyoruz. Antalya’yı tren yolları ve duble yollarla ağ gibi öreceğiz” dedi. 

GAZİ POLİS MEMURUNA ÖVÜNÇ MADALYASI
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU konuşmasının ardından görevini ifa ederken gazi olan polis memuru Mustafa Sarı’ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından imzalı Devlet Övünç Beratı ve madalyasını takdim etti. ÇAVUŞOĞLU, Mustafa SARI ve ailesi ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

MANAVGAT VE GÜNDOĞMUŞU MASAYA YATIRACAĞIZ

Antalya’nın ilçelerinde muhtarlarla buluşma programına bugün Manavgat’ta iki ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek devam ettiklerini belirten Vali KARALOĞLU ise; “Manavgat ve Gündoğmuş’tan 135 muhtarımız, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, bölge müdürlerimiz, il müdürlerimiz, ilçe müdürlerimiz ile bugün iki ilçeyi masaya yatıracağız.” dedi.

SORUNLARI HEP BERABER ÇÖZECEĞİZ

Muhtarların Antalya merkezine gelerek il müdürleriyle görüşebileceklerini ama Antalya’nın Gazipaşa’dan Kaş’a 450 km’lik bir mesafesi olan çok büyük bir coğrafya olduğuna dikkat çeken Vali Münir KARALOĞLU, Muhtarların uzak mesafelerden geldikleri takdirde aynı gün içinde birden çok il müdürüyle bir araya gelmesinin mümkün olmadığını söyledi. Bu yüzden Cumhurbaşkanın da talimatlarıyla İlçelerde bu ve benzeri toplantıları yaparak bütün bölge müdürleri ve il müdürleri ile muhtarların yanlarına gittiklerini ifade eden Vali KARALOĞLU “Muhtarlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Yerinde çözümler üretiyoruz. Talimatlar veriyoruz sonrada,  konuştuğumuz konuları verdiğimiz talimatları Valilik üzerinden takibini yapıyoruz, yani sorunu sadece salonda konuşup bırakmıyoruz. Çözülüp çözülmediğini takip ediyoruz. Bugünde inşallah Manavgat ve Gündoğmuş’u hep beraber konuşacağız” diyerek her kurumun yapacağı işleri belirleyip daha sonrada sorunların çözümünü hep beraber yapacaklarını anlattı.

DAHA YAŞANILABİLİR ANTALYA YOLUNDA EMİN ADIMLAR

Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’na hitaben; “Sayın Bakanım sizin liderliğinizde, değerli Milletvekillerimizin büyük katkılarıyla, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar Antalya’nın her santimetre karesinde müthiş bir yatırım ve hizmet seferberliği var” diyen Vali Münir KARALOĞLU: “Bir taraftan kırsalda Büyükşehir Belediyemiz ilçelerde, İlçe Belediyelerimiz, genel bütçede bölge müdürlerimiz ve il müdürlüklerimiz üzerinden Antalya’da devam eden yüzlerce yatırım ve hizmetlerimiz var. Antalya her geçen gün daha yaşanılabilir bir şehir olma yolunda emin adımlarla gitmeye devam ediyor” dedi.

HEP BİRLİKTE ANTALYA’YI DAHA İYİ HALE GETİRECEĞİZ

Hizmetin iyi yapıldığı takdirde vatandaşın talebinin azalmadığını belirten Vali KARALOĞLU; “Eskiden köylerimize stabilize yol yapardık vatandaşımız çok mutlu olurdu. Sonra soğuk asfalt dediğimiz yol yaptık vatandaşımız daha mutlu oldu. Biz zannettik ki vatandaşımız artık bizden başka bir şey istemeyecek. Şimdi Büyükşehir Belediyemiz sıcak asfalt yapmaya başladı. Hiç kimse soğuk asfalt istemiyor. Bu böyledir hizmetin kalitesi arttıkça vatandaşın talebi de artar. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Biz daha iyisini yapalım vatandaşımız da bizden daha iyisini talep etsin. Bizi teşvik etsin bu hem hizmetin kalitesini hemde vatandaşımızın mutluluğunu arttırıyor. Türkiye gerçekten sınıf ve çağ atladı hizmetlerin kalitesi bakımında Antalya daha iyi hale geldi. Kamusu, yerel yönetimi ve siyasetçisiyle hep birlikte Antalya’yı daha iyi hale getireceğiz” dedi.
 
KAYMAKAM YİĞİT, SAHİL GÜVENLİK BOTU İSTEDİ

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT konuşmasında Manavgat’ın Antalya’nın gözbebeği ilçesi olduğunu belirterek, Manavgat’la ilgili taleplerini dile getirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’nun Manavgat’a bir üniversite kazandırmak için gayretleri olduğunu bildiklerini belirten Kaymakam YİĞİT, bu sayede 2019 yılı içerisinde son fakültenin de Manavgat’a kazandırılarak bir üniversitenin kurulmasını ümit ettiğini belirtti.

Manavgat’a gıda organize sanayi bölgesinin kazandırılmasının da önemine dikkat çeken Kaymakam YİĞİT, “Biliyorsunuz burası turizm merkezli bir yer, turizme büyük yatırım yapmış bir bölge. Dolayısıyla turizmi gıda organize sanayi ile desteklemek gerektiğini düşünüyorum.  Arazi sorunu çözüldüğü takdirde bu oluşumun gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bu yönde çalışmalar var” diye konuştu.

Manavgat’ın güvenliğinin de kendileri için önemli olduğunu ifade eden Kaymakam YİĞİT, “Emniyet sorunu bölgemizde büyük ölçüde giderilmiş durumda. Jandarma bölgemizde geniş bir alana hitap ediyor. İş gücü olarak da, emniyet görevlilerimizin üstünde bir kapasitede. Dolayısıyla emniyete büyük katkı sağlayacak kamera sisteminin jandarma bölgelerinde de oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Güvenlik açısından diğer nokta sahil bandı. Manavgat Irmağı içinde çok sayıda bot bulunması ve yat turları düzenlenmesi sebebiyle, denetimlerin yapılması gerekiyor. Emniyet kaygısı oluşmaması için bir sahil güvenlik botunun olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.