ATATÜRK KIR KOŞUSU’NDA MANAVGAT GENCİ VE YAŞLISI KOŞTU
 
Atatürk’ün Ankara’ya gelişi nedeniyle 1936 yılından bu yana her yıl 27 Aralık günü Türkiye genelinde gerçekleştirilen Atatürk Kır Koşusu, Manavgat’ta da Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün organizasyonu ile koşuldu. Genci yaşlısı yaklaşık 600 sporcunun katıldığı koşuda dereceye girenlere madalya takıldı.
 
Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Atatürk Kır Koşusu gerçekleştirildi. 10 kategoride yaklaşık 600 sporcunun katıldığı koşuda sporcular 1500, 3000 ve 5000 metre koştular. Küçükler ve yıldızlar Atatürk Kültür Merkezi çevresinde oluşturulan pistte 2 tur atarken, gençler ve veteranlar kategorilerinde yarışan sporcular koşuya Sülek’ten başladı, AKM’de yarışı bitirdi.
 
Yarışmada dereceye girenler için AKM’de düzenlenen ödül töreni ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Dereceye girenlere ödüllerini Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SÖZEN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman KARAKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer SARIDEMİR verdi.