MANAVGAT KAYMAKAMI DR.MUSTAFA YİĞİT OYMAPINAR BÖLGESİNDE SORUNLARI YERİNDE TESPİT ETMEK İÇİN İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Manavgat Kaymakamı Dr.Mustafa YİĞİT, geçtiğimiz ay yaptığı Beşkonak bölgesinde bulunan mahalleler ve Manavgat’ın doğusunda bulunan mahalleleri ziyaretlerin ardından Oymapınar bölgesi ve Manavgat Barajı çevresinde bulunan Mahalleleri ziyaret ederek sorunları yerinde tespit etti.
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT İçişleri Bakanlığının "Vatandaşla Buluşma" konulu projesi kapsamında Manavgat Barajı, Oymapınar Barajı, Değirmenli Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu'nda ziyaret ve incelemelerde bulundu.
İnceleme ve ziyaretlerde Kaymakam Dr. YİĞİT’e  DSİ Şube Müdürü Şevki AVCI, Milli Eğitim Müdürü Muammer SARIDEMİR, SYDV Müdürü Şükrü YILDIRIM, Oymapınar Barajı HES İşletme Müdürü Zafer SAVRUN ile DSİ görevlisi Hidrolog Ali BOZKURT, Değirmenli Mahalle Muhtarı Ahmet Ali KARAKAYA, Saraçlı Mahalle Muhtarı Mustafa KEÇER, Güzelyalı Mahalle Muhtarı Ahmet MANAY'da yer aldı. İncelemelerde mahalle sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.
 
 
DEĞİRMENLİ İLKOKULU VE AİLE ZİYARETİ
 
Manavgat’a geldiği günden beri vatandaşlar daima iç içe olan ve sorunları yerinde tespit ederek çözen Kaymakam Dr. YİĞİT ziyaret kapsamında gittiği Değirmenli İlkokulunu ziyaret etti. Burada Anaokulu öğrencileri ile yakından ilgilenen Dr. YİĞİT, Anaokulu öğrencilerinin oyunlarına katılarak onlara eşlik etti. Minik öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Dr. YİĞİT oyunların çocuk gelişimindeki önemine vurgu yaptı.
Dr. YİĞİT Saraçlı Mahallesi’nde oturan yaşlı vatandaş Hasan UÇAR’ı evinde ziyaret etti. Vatandaşla bir süre sohbet eden Kaymakam Dr. YİĞİT, vatandaşın evini Manavgat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile onarıp ve bakım yapacaklarını ifade ederek kaymakamlık olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların daima yanında olduklarını kaydetti.
 
 
OYMAPINAR VE MANAVGAT BARAJLARINI İNCELEDİ
 
Kaymakam DR. YİĞİT beraberindeki heyetle Manavgat ve Oymapınar Barajını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Dr. YİĞİT, DSİ Şube Müdürü Şevki AVCI’dan barajların durumu hakkında bilgiler aldı.
 
SORUNLARI YERİNDE TESPİT EDEREK ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ
 
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, İçişleri Bakanlığı’nın vatandaşlarımızla buluşma konulu genelgesi doğrultusunda mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları yerinde tespit etmek ve çözmeyi amaçladıklarını söyledi. Vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini aldıklarını anlatan Dr. YİĞİT, “mahallelerimizin sorunları ve çözüm önerileri hakkında gerekli işbirliği ve koordinasyonu sağlıyoruz. Bu tür toplantıları ilçemizde bulunan mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımız zaman zaman bir araya gelerek sürdüreceğiz” dedi.