MANAVGAT’TA 18 MART ŞEHİTLER HAFTASI KAPSAMINDA ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Manavgat’ta 18 Mart Şehitler Haftası kapsamında şehit aileleri ziyaret edilirken “Okullarda Şehitlik ve Gaziliğin Önemi” konulu seminer ve bir dizi faaliyet gerçekleştirildi.
 
“OKULLARDA ŞEHİTLİK VE GAZİLİĞİN ÖNEMİ KONULU” SEMİNER

Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “OKULLARDA ŞEHİTLİK VE GAZİLİĞİN ÖNEMİ KONULU” seminer düzenlendi. Fatih Anadolu Lisesinde düzenlenen seminere Manavgat Kaymakamı  Dr. Mustafa YİĞİT, J. Kd. Albay İbrahim Enver SUNGUR, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Per. Üsteğmen Tuğça ORDU, İlçe Jandarma Komutanı Kürşat ŞENOL, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi ÖZGÖNÜL, Manavgat Sosyal Hizmet Merkez Müdür Vekili Nihal ETCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer SARIDEMİR, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şükrü YILDIRIM,  Manavgat’ta yaşayan Kıbrıs Gazileri, Fatih Anadolu Lisesi öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.
 
HEDEF GENÇ NESİLLERE FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Genç nesillerin şehitlik ve gaziliğin kutsallığını anlamaları ve farkındalık oluşturma hedeflenen seminerde, şehit ve gaziliğin önemi üzerine konuşmalar yapılırken, gaziler tarafından günün anlam ve önemi hakkında kendi yazdıkları şiirleri okudu. Seminer sonrasında Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından seminere katılan öğrencilere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ait dosya ve kitap ayracı dağıtıldı.
 
ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Düzenlenen seminer sonrasında günün anlam ve önemine istinaden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, J. Kd. Albay İbrahim Enver SUNGUR, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Per. Üstğm. Tuğça ORDU, İlçe Jandarma Komutanı Kürşat ŞENOL, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi ÖZGÖNÜL, Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Nihal ETÇİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer SARIDEMİR ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şükrü YILDIRIM ile birlikte Yayla Mahallesinde ikamet eden şehit annesi Meryem TÜRK, Taşağıl mahallesinde bulunan şehit annesi Nefise UYSAL ve Hatice KOPARAN’ ı mahalle muhtarları ile birlikte ziyaret ederek şehit yakınlarının sorunları, istek ve talepleri dinledi.
 
ŞEHİTLER ÇEŞMESİNİ YAPTIRAN CAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT ve beraberindeki heyet ile birlikte Taşağıl Karaevli Mahallesi'nde bulunan Şehitler Çeşmesi'ni ziyaret etti. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT şehitler çeşmesini kendi imkânı ile yaptıran hayırsever ve şehit yakını olan Nazmi CAN'a teşekkür etti.
Kaymakam YİĞİT ayrıca Taşağıl Orman İşletme Müdürü Hasan ÇİÇEK’i de makamında ziyaret etti.