MANAVGAT KAYMAKAMI DR.MUSTAFA YİĞİT MAHALLE MUHTARLARI VE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
Manavgat Kaymakamı Dr. YİĞİT geçtiğimiz hafta Beşkonak ve Köprülü Kanyon Rafting bölgesinde yaptığı inceleme ve mahalle muhtarlar ile düzenlediği toplantının ardından bu hafta ise Manavgat’ın doğusunda bulunan mahalleleri ziyaret ederek sorunları yerinde tespit etti.
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT İçişleri Bakanlığının "Vatandaşla Buluşma" konulu projesi kapsamında Odaönü Mahallesi İlkokulu/Ortaokulunda Mahalle Muhtarları ve kurum amirleriyle toplantı düzenledi. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer SARIDEMİR, MATSO Başkanı Ahmet BOZTAŞ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şükrü YILDIRIM, Karakaya Mahallesi Muhtarı Hüseyin BÜBER, Örenşehir Muhtarı Mustafa Kemal ÖZTÜRK, Yalçidibi Muhtarı Mehmet KARA, Odaönü Muhtarı Ahmet UYAR, Çenger Muhtarı Hasan Ali ÇELİK, Boztepe Muhtarı Ali YILDIZ, Uzunlar Muhtarı Mehmet KOÇ, Çavuşköy Muhtarı Mehmet KOÇ, Kadılar Mahalle Muhtarı Bülent Deniz ÇINAR katıldı. Toplantıda Mahalle sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, İçişleri Bakanlığı’nın vatandaşlarımızla buluşma konulu genelgesi doğrultusunda mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları yerinde tespit etmek ve çözmeyi amaçladıklarını söyledi. Vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini aldıklarını anlatan Dr. YİĞİT, “mahallelerimizin sorunları ve çözüm önerileri hakkında gerekli işbirliği ve koordinasyonu sağlıyoruz. Bu tür toplantıları ilçemizde bulunan mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımız zaman zaman bir araya gelerek sürdüreceğiz” dedi. 
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE YARDIMDA BULUNULDU
Kaymakam Dr. YİĞİT beraberindeki heyetle Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından taşımalı eğitim kapsamında bulunan Odaönü Mahallesi İlkokulu/Ortaokulunda okul öğrencilerine yapılan yardım törenine katıldı.  Törende katılımcılar tarafından öğrencilere ayni yardımlar teslim edildi. MATSO Başkanı Ahmet BOZTAŞ, oda olarak taşımalı eğitim kapsamında bulunan 19 okulda yaklaşık 1400 öğrenciye yardımda bulunduklarını ifade etti. Tören sonunda Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, Okul Müdürü Murat YEŞİL ve öğretmenlerle sohbet ederek okul ve öğrenciler hakkında bilgi aldı. 
MANAVGAT MUZUNU YERİNDE İNCELEDİ
Daha sonra Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, beraberindeki heyetle Boztepe Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Özgür KAYA’ya ait muz serasını incelemede bulundu. Kaymakam YİĞİT, Özgür KAYA’dan muzun yetiştirilmesi hakkında bilgiler aldı. MATSO Başkanı Ahmet BOZTAŞ ise, Kaymakam Dr. YİĞİT ve katılımcılara Manavgat Muzu’nun son iki yılda örtü altı olarak gösterdiği artış konusunda bilgiler verdi. İlçenin batı mahallerinde başlayan üretimin tüm ilçeye yayıldığını anlatan BOZTAŞ,  600 dönümün üzerinde kapalı alanda muz yetiştirildiğini anlatarak ilçenin önemli muz üreten merkezlerden biri haline gelebileceğine değindi.
ŞEHİT ANNESİNİ ZİYARET ETTİ
Kaymakam Dr. YİĞİT, Odaönü Mahallesinde bulunan şehit annesi Ayşe UYSAL’ı evinde ziyaret etti. Şehit annesi ile sohbet eden YİĞİT, sağlık durumu ve bakımı konusunda bilgiler aldı. Şehit ailelerinin devlet olarak daima yanında olduklarını vurgulayan Kaymakam Dr. YİĞİT, “Şehitlerimizin aileleri bizim de ailemizdir. Devlet olarak maddi manevi her zaman yanlarındayız” dedi. Daha sonra Kaymakam YİĞİT beraberindeki heyetle şehit annesinin evinden ayrıldı.